96/3/4
تعداد نظرات:0
15:30
شماره مطلب:13963425719
-A A +A

همایش استانی اعضای کمیته های هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان مرکزی

به گزارش مرکزی بیست، همایش استانی اعضای کمیته های هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان مرکزی امروز صبح در کانون امام خمینی (ره) شهرک معلم اراک با حضور مسئول بسیج دانش آموزی استان، معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش استان و فرماندهان بسیج شهرستان های استان برگزار شد. 

سرهنگ محمد تقی امینی مسئول بسیج دانش آموزی استان ضمن تقدیر از کمیته های هماهنگی و پشتیبانی استان گفت: در سال گذشته بسیج دانش آموزی همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشت که برگزاری اردوهای راهیان نور از جمله این همکاری ها بود. امینی ضمن تقدیر از مدیر کل آموزش و پرورش بخاطر همکاری با بسیج دانش آموزی استان گفت: حدود 20 هزار نفر دانش آموزان استان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق جنوب اعزام شدند که این اردو تاثیر ویژه ای در روحیات این دانش آموزان داشت.

سرهنگ امینی طرح آیه های تمدن، حلقه های صالحین و درس آمادگی دفاعی و میدان تیر را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد و گفت: بسیج دانش آموزی استان در سال گذشته با اجرای طرح یاوران ولایت توانست تعداد زیادی از دانش آموزان را آموزش دهد و این دانش آموزان بعد از آموزش به عنوان فرمانده هان واحدها مشغول به فعالیت شدند.

حجت الاسلام رضوی راد مسئول دفتر نماینگی ولی فقیه در سپاه روح الله گفت: کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت قرار دارند بیش تر از دیگران نیاز به خودسازی دارند و کسانی می توانند در عرصه تربیت موفق باشند که خود عامل باشند. رضوی راد با اشاره به آیات قرآن گفت: در دین ما تربیت مقدم بر تعلیم است و ابتدا شخص باید تربیت شود و بعد تعلیم های لازم را ببیند. وی گفت: کشور توسط کسانی حفظ شد که تربیت شده اسلام و قرآن و امام بودند و ما باید نسلی را تربیت کنیم که حافظ دین و اسلام باشد. مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله گفت: کار اصلی در بسیج تربیت دانش آموزان است و معلمان باید تمام تلاش خود را در این راستا به کار گیرند.

علی شیرخانی معاون پرورشی فرهنگی آموزش پرورش استان مدرسه موثر را سفری بی پایان دانست و گفت: هدف از اردوهای راهیان نور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و همچنین آشنایی نسل جدید با فرهنگ جبهه و جنگ است. شیرخانی خاطر نشان کرد: هدف آموزش و پرورش باید تربیت مدیرانی لایق و کارآمد برای جامعه باشد چرا که نسل جدید در آینده کشور را اداره می کند.

شیرخانی ضمن تشکر از بسیج دانش آموزی استان به خاطر برنامه ها و همکاری هایی که داشته است گفت: آفت فعالیت های تربیتی و تعلیمی در بین دانش آموزان گم کردن هدف و دچار روزمرگی شدن است که این خطر بزرگی برای جامعه است.

در این مراسم همچنین کمیته های هماهنگی و پشتیبانی ناحیه دلیجان، ناحیه یک اراک و ناحیه شازند به عنوان سه کمیته برتر معرفی شده و در پایان مراسم از آنان تجلیل و تقدیر شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.