95/9/15
تعداد نظرات:0
13:04
شماره مطلب:139591519538
-A A +A

هجدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان مرکزی برگزار شد

درعملیاتی که به همین مناسبت در دبیرستان پسرانه علامه طباطبائی شهرستان اراک برگزار شد، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، فوریت های پزشکی و نیروی انتظامی در نخستین لحظات وقوع زلزله فرضی در محل حاضر شده و توانایی خود را به نمایش گذاشتند. نیروهای هلال احمر و اورژنس در این عملیات برای انتقال مصدومان فرضی به محل امن و مراکز درمانی، وارد عمل شده و آنان را توسط خودروهای امدادی به بیمارستان انتقال داده و برخی دیگر نیز به صورت سرپایی در آمبولانس های مستقر در محل مداوا شدند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان مرکزی در این آیین گفت: اطلاع رسانی، ارتقای فرهنگی در زمینه مقابله با حوادث طبیعی، کم کردن تلفات ناشی از زلزله و ارزیابی دستگاه های خدمات رسان در زمان حادثه از اهداف این عملیات بود.

« شیرخانی » افزود: با برگزاری این عملیات؛ هلال احمر، آتش نشانی و نیروی انتظامی آموزش های خود را به روز رسانی می کنند تا در زمان زلزله آمادگی کامل را برای برخورد با حادثه داشته باشند.

وی ادامه داد: ایران جزو 10 کشور بلاخیز دنیا و چهارمین کشور حادثه خیز آسیا بعد از چین، هند و بنگلادش است که برای کاهش تلفات نیاز به برنامه ریزی های پیشگیرانه است.

ایشان خاطر نشان کرد: مقاوم سازی ساختمان ها جان افراد را در مقابل حوادث نجات می دهد و تنها پنج تا 10 درصد هزینه های ساختمان سازی برای این منظور هزینه می شود.

وی در ادامه افزود؛ پناه گیری و خروج صحیح از درب های اضطراری مدارس را دو هدف اصلی برگزاری این عملیات عنوان کرد.

شیرخانی با بیان اینکه 90 درصد مرگ و میرها در زلزله در اثر تخریب ساختمان هاست ادامه داد: در هنگام وقوع حوادث 70 درصد حادثه دیده‌گان در محل و توسط مردم نجات می یابند.که این بیانگر اهمیت آموزش های همگانی و تشکیل گروههای داوطلب است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.