95/5/31
تعداد نظرات:0
11:58
شماره مطلب:139553114411
-A A +A
دلنوشته‌ای از یک جهادگر

طعم شیرین خدمت در مناطق محروم

توصیف این فضا سخت است و باید بیایید تا تجربه کنید، در بین مردمی که زندگی‌شان رنگی نشده و روحشان دست‌نخورده باقی‌مانده است.

به گزارش مرکزی بیست ، اردوی جهادی ویژه فرماندهان حوزه ها و مدیران سازمان بسیج دانش‌آموزی استان مرکزی در روستای جیریای شهرستان ساروق برگزار شد و آنچه در ادامه می‌خوانید گزارشی از حس و حال این حرکت جهادی به قلم جهادگر بسیجی مهدی حبیبی است؛

"عشق و ایمان، بصیرت و همت، اینها ستون‌های اصلی یک کار جهادی است. انسانی که ایمان ندارد، محوری برای حرکت خود نمی‌تواند تصویر کند. انسانی که از احساس عاشقانه و عمیق قلبی برخوردار نیست، نمی‌تواند حرکت جهادی را ادامه دهد و استمرار بخشد. انسانی که همت ندارد، به کارهای کوچک، به فرازهای محدود اکتفا می‌کند، چشم به برترین قله‌ها نمی‌دوزد.
انسانی که بصیرت ندارد، راه را اشتباه می‌رود، اگر عشق و ایمانی هم در او هست، آن را در راه غلط مصرف می‌کند، کج‌راهه می‌رود. عشق و ایمان، همت و بصیرت، اینها را انقلاب به مردم ما و جامعه‌ ما داد، لذا انقلاب شد همان شجره‌ طیبه‌ای که در قرآن از آن نام برده شده است.
یک روز نیاز، حرکت دفاعی در درون جامعه بود، یک روز نیاز، حرکت دفاعی در مرزهای کشور بود، یک روز نیاز، به علم و دانش است، یک روز نیاز به تحکیم عقاید و ایمان‌هاست، یک روز نیاز به خدمتگزاری است، در همه‌ این شرایط، میوه‌های متناسب با فصل در اختیار مردم گذاشته می‌شود، این حرکت انقلاب است.
رفتن به یک اردوی چند روزه و با هدف خدمت و کمک کردن به مردم همان عشق، ایمان و بصیرت است. درست است که دیدن رنج و سختی دیگران خوب نیست و شاید ناراحت‌کننده باشد اما وقتی در آن محیط حاضر می‌شویم، در نقاط دور از دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار می‌شویم، جوانی که در آنجاست، از ما الهام می‌گیرد و می‌شویم سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدت. این یعنی همان احساس شیرین و خوب. من احیاها فکانّما احیا النّاس جمیعا، شما دل‌ها را زنده می‌کنید؛ فایده‌ بزرگی است. فواید فراوانی در این کار هست. این جریان عظیم را حفظ کنید» (بیانات رهبر حکیم انقلاب در جمع جهادگران)

اردوهای جهادی به مناطق محروم ظاهراً خبر از فقر و محرومیت و نیازمندی مردم می‌دهد، ولی چیزی که مردمان این مناطق به ما می‌دهند اصلاً قابل ‌مقایسه با چیزی که ما به آنها می‌دهیم نیست.

ما مدرسه بچه‌ها، مساجد، خانه‌ها و... را بازسازی می‌کنیم و به خیلی‌ها هرچه می‌دانیم را یاد می‌دهیم، ولی همه این‌ها بهانه‌ای است برای ما برای یک‌چیز با ارزش‌تر. تجربه‌ یک زندگی مثل زندگی چندروزه ما در این اردوها را به‌راحتی نمی‌شود جای دیگری به دست آورد. ما در این مدت یک زندگی واقعی را تجربه می‌کنیم. هر روز صبح با یک هدف مشخص، با برنامه مشخص، از خواب بیدار می‌شویم و مفید بودن فعالیتمان را هرروز احساس می‌کنیم.
در این مدت فرصت داریم مردمی را ببینیم که زندگیشان یک زندگی واقعی است و تمام فعالیت‌های روزانه‌شان کارهای مفید و متناسب با انتظار خدا از بنده‌هایش است. ما امکان تجربه یک زندگی فارغ از روزمرگی را پیدا می‌کنیم.
حتی نماز و دعا خواندن در این مناطق متفاوت است. فکر کردن به خودمان و دل‌مشغولی‌ها، همه‌چیز بدون رنگ است و به خدا نزدیک‌تر. توصیف این فضا سخت است و باید بیایید تا تجربه کنید، در بین مردمی که زندگی‌شان رنگی نشده و روحشان دست‌نخورده باقی‌مانده است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.