95/7/1
تعداد نظرات:0
08:57
شماره مطلب:13957115476
-A A +A
نماینده مردم اراک در مجلس:

توجه کافی به آموزش و پرورش نشده است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت حقوق معلمان نیازمند بازنگری و تجدیدنظر است، گفت: توجه کافی به بودجه آموزش و پرورش نشده است.

به گزارش خبرنگار مرکزی بیست، به نقل از تسنیم، سیدمهدی مقدسی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها آموزش وپرورش استان مرکزی در اراک با اشاره به تربیت دانش‌آموزان توسط والدین اظهار داشت: برگزاری جشن شکوفه‌ها وغنچه‌ها به‌منظور شروع سال تحصیلی جدید را که امسال با عید ولایت و همچنین آغاز هفته دفاع مقدس مقارن شده باید به فال نیک گرفت.

وی افزود: شروع سال تحصیلی و تقارن آن با عید ولایت سبب شادابی و نشاط بیشتر در میان دانش آموزان می‌شود و شاهد برپایی جشن‌ها و مراسم‌های مختلف مذهبی در سراسر ایران اسلامی هستیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشوری که به آموزش و پرورش توجه ویژه داشته باشد راه توسعه را سریع‌تر پیموده و کشوری که از این مهم فاصله بگیرد به‌نحوی از مسیر توسعه‌یافتگی خارج می‌شود.

مقدسی تصریح کرد: در صورتی که خواستار آینده‌ای مطمئن و کشوری توسعه‌یافته باشیم باید سرمایه گذاری روی آموزش و پرورش را افزایش دهیم و شرایطی را فراهم کنیم که معلمان و فرهنگیان با حفظ شأن و منزلت به جایگاه رفیع خود ارتقا یابند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در زمینه اعتبارات توجه کافی به آموزش و پرورش نشده است و با توجه به اینکه در کشور مشکلاتی وجود دارد باید در زمینه آموزش و پرورش تجدید نظر شود و اینکه بعضی افراد این تصور را دارند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش هزینه است تصوری اشتباه بوده و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری به‌روی دانش آموزان است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه مسئولان در مدت 365 روز مدرسه را آماده می‌کنند توجه ویژه آنان به مدارس و دانش‌آموزان را نشان می‌دهد و وجود 22 هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی و 14 هزار پیش‌دبستانی نیاز به امکانات برای تحصیل دارند.

مقدسی افزود: باید در پرداخت حقوق معلمان تجدید نظر شود تا آنها هم مانند بقیه اقشار جامعه با افزایش تورم دچار مشکل نشوند چراکه همکاری مربیان و والدین سطح فرهنگی جامعه را ارتقا می‌دهد و این امر سبب بالا رفتن بار مسئولیت مدارس و معلمان می‌شود.

وی اضافه کرد: باید به دانش‌آموزان تبعیت از ولایت فقیه را آموزش دهیم تا از مسیر اصلی خود خارج نشوند و با توجه به اینکه در هفته دفاع مقدس به سر می‌بریم این موضوع را به‌خاطر داشته باشیم که آرامش امروز ایران اسلامی مدیون رشادت‌ها و از خودگذشتگی رزمندگان و شهدا است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دوره‌های گذشته هر زمان که ایران وارد جنگ ‌می‌شد قسمتی از خاک آن از دست می‌رفت ولی با سلحشوری و رشادت رزمندگان اسلام در دوران 8 سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران به دست بیگانگان نیفتاد و این درحالی است که در کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان و سوریه ناامنی و جنگ است و ایران در امنیت کامل به سر می‌برد.

لازم به ذکر است در این جشن نمادین استانی، ورود قريب به 22 هزار دانش آموز اولي و حدود 20هزار نوآموز پیش دبستانی به مدارس با عنوان جشن «شكوفه ها»، و «غنچه ها» در دبستان فلسطین و باهنر اراک آغاز شد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.