95/7/17
تعداد نظرات:0
13:36
شماره مطلب:139571716336
-A A +A

تجمع بزرگ "احلی من العسل" در اراک برگزارشد

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان مرکزی گفت: همزمان با ششمین روز از ماه محرم تجمع بزرگ "احلی‌من‌العسل" با حضور دانش آموزان و نوجوان اراکی در دبیرستان امام علی(ع) شهر اراک برگزار شد.

به گزارش مرکزی بیست، سرهنگ امینی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان مرکزی، با اشاره به برگزاری این تجمع عظیم در اراک اظهار داشت: تجمع بزرگ «احلی من العسل» به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ترویج فرهنگ ولایت پذیری حضرت قاسم ابن الحسن(ع) نوجوان 13 ساله دشت کربلا در روز ششم محرم در اراک برگزار شد.

وی افزود: «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم(ع) در شب عاشورا به حضرت سیدالشهدا(ع) است آن زمانی که امام حسین(ع) از حضرت قاسم(ع) پرسیدند مرگ در نزد تو چگونه است و فرزند امام مجتبی(ع) در جواب امام حسین(ع ) گفت: "مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) " است.

مسئول سازمان بسیج داتش آموزی استان مرکزی اضافه کرد: این تجمع بزرگ با حضور نوجوانان اراکی و استان مرکزی به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ترویج فرهنگ ولایت پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار گردید چرا که این شهید والامقام کربلا، درس آموز بزرگی برای نسل جوان و نوجوان در فرهنگ ولایت پذیری است.

سرهنگ امینی بیان کرد: این تجمع در استان مرکزی و در قالب طرح سوگواری بصیرت عاشورایی با سخنرانی مذهبی و عزاداری و مداحی دانش آموزان برپا می‌شود که شنبه 17مهرماه مصادف با ششمین روز محرم از ساعت 10 در این شهر و باسخنرانی و مدیحه سرایی نوجوانان مداح استانی برگزارشد.

وی بااشاره به هجمه فرهنگی دشمن در دوری نسل جوان از فرهنگ عاشورا گفت: دشمن به‌خوبی می‌داند تا زمانی که فرهنگ عاشورا در بین جوانان و ملت مسلمان وجود دارد، نمی تواند به اهداف شوم خود که همان دوری از معنویت و سلطه استکباری است، برسند و به همین سبب تلاش می‌کنند نوجوانان و جوانان را از عاشورا و فرهنگ غنی عاشورایی دور کنند.

امینی افزود: جوانان علاقه زیادی به مذهب و ارزش‌های دینی دارند و در مسیر معنویت و کمال هم گام بر می‌دارند، بنابراین رشد افکار دینی و علاقه به فضیلت‌های مذهبی در جوانان و نوجوانان به ‌گونه‌ای مشاهده می‌شود که گویی به انجام عبادات و شب‌ زنده‌داری پرداختند و صفا و پاکی و خلوص در رفتار و گفتارشان موج می‌زند که اوج این عشق و خلوص در عزاداری‌های ماه محرم مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: نسل نوجوان و جوان پایه های تشکیل دهنده کشور هستند و باید با معرفی ائمه اطهار و خاندان عصمت و طهارت(ع) آنها را با فرهنگ اصیل اسلام ناب محمدی(ص) آشنا و بیمه کرد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.