95/9/7
تعداد نظرات:0
14:06
شماره مطلب:13959719251
-A A +A
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان مرکزی:

اعزام بیش از 5 هزار و 400 دانش آموز به راهیان نور در استان مرکزی

مسؤل سازمان بسیج دانش آموزی گفت: امسال از آغاز سال تحصیلی جدید تا اواخر آبان ماه بیش از 5400 دانش آموز خواهر و برادر از نواحی 12 گانه استان مرکزی به مناطق جنوب کشور اعزام شده اند.

به گزارش مرکزی بیست؛ سرهنگ محمدتقی امینی اظهار داشت: از آغاز سال تحصیلی جدید و از مرحله نخست اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور در دو مرحله و دو بخش دانش‌آموزان دختر و پسر از دوره دوم متوسطه به مناطق جنوب کشور اعزام شدند.

وی از اعزام 2 هزار و 710 نفر دانش‌آموز دختر و 2 هزار و 677 نفر دانش‌آموز پسر به ترتیب در مهرماه و آبان ماه سال جاری خبر داد و افزود: تعداد کاروان های اعزامی دانش‌آموزان پسر در قالب 61 دستگاه اتوبوس و دانش‌آموزان دختر در قالب 51 دستگاه اتوبوس در طول دو ماه به مناطق جنوب کشور از مناطق مختلف استان مرکزی بوده است.

امینی سهمیه اعزام دانش‌آموزان استان مرکزی را در سال 95 به مناطق عملیاتی شمالغرب و جنوب کشور را 16هزار نفر دانست و تصریح کرد: دانش‌آموزان در دو مرحله به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که در این دوره اعزام بیش از 5400 دانش‌آموز دختر و پسر به مناطق عملیاتی جنوب کشور صورت پذیرفته و مرحله دوم نیز با اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب کشور ادامه خواهد داشت.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان مرکزی با اشاره به اینکه اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور با همکاری آموزش و پرورش و سپاه استان انجام شده است، گفت: در طول اردوهای راهیان نور، دانش آموزان با حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور به مدت چهار روز از نزدیک با آثار دفاع مقدس و شهدا در این مناطق آشنا شدند.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان با حضور در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی از یادمانهای شلمچه، اروندکنار، فتح المبین و معراج الشهدا حضور یافته و با زیارت و قرائت فاتحه نثار ارواح این شهدای جنگ تحمیلی، از این مناطق بازدید کردند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان مرکزی از مهم ترین و تأثیرگذارترین برنامه‌های این اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی را برنامه رزمایش پادگان مسعودیان برشمرد و افزود: این نمایش میدانی با هنرمندی و هنرنمایی بسیجیان در حضور بیش از صدها دانش‌آموز با موضوعات مختلف عملیات‌های دفاع مقدس و چگونگی دفاع شهدا و ایثارگران از خاک میهن همراه بود که در بین دانش‌آموزان از اهمیت و تأثیر به سزایی برخوردار بود.

امینی اظهار کرد: حضور دانش‌آموزان در این مناطق دشمنان اسلام را به یأس و ناامیدی می‌کشاند و در حقیقت راهیان نور زمینه‌ساز قدرت‌نمایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر جهان سلطه می‌شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های تاثیرگذار و فرهنگی برنامه‌ریزی شده در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در این مناطق بیان کرد: اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی، اقامه نماز جماعت، مداحی، سخنرانی واعظین، روایتگری راویان فتح، مراسم پرفیض زیارت عاشورا و برگزاری مسابقات فرهنگی از جمله برنامه ها در طول اردوهای زیارتی راهیان نور میباشد.

امینی از حضور مربیان، روحانیون و راویان دفاع مقدس در داخل هر اتوبوس در طول اردوها و در راستای روشنگری و همراهی دانش‌آموزان و پاسخ به سوالات و پرسشها خبر داد و گفت: به حمدالله مرحله نخست اعزام راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور بدون هیچ گونه حادثه و آسیبی همراه بود که همگی در سایه همکاری و هماهنگی تمامی عوامل و دست اندرکاران کمیته های عضو وعوامل اجرایی این عملیات بزرگ فرهنگی بودکه صمیمانه ازتلاش های شبانه روزی و خالصانه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.